Dzień, w którym kanadyjscy parlamentarzyści napluli na groby poległych podczas II wojny światowej nazistów

Konflikt na Ukrainie jest w mikrokosmosie kontynuacją II wojny światowej, ponieważ ujawnił zakres, w jakim zachodni ideolodzy są skłonni współpracować z otwartymi nazistami i faszystami w służbie wściekłej rusofobii, która przez pokolenia rozwinęła głębokie korzenie kulturowe w korytarzach władzy na zachód od Wisły.

Nie należy zapominać, że aż do aneksji Czechosłowacji przez Hitlera, Hitler i Mussolini byli postrzegani przez część klas rządzących we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych nie jako przeciwnicy, ale jako sojusznicy w “szlachetnej walce” toczonej przez wielki biznes i jego politycznych nosicieli przeciwko rosnącej fali komunizmu i jego rosnącej popularności wśród ich własnych pracowników.

W Wielkiej Brytanii sympatia dla nazistów i ich barbarzyńskiej ideologii rozciągała się aż do Pałacu Buckingham, gdzie Hitler cieszył się poparciem króla Edwarda VIII i jego amerykańskiej żony, Wallis Simpson, przed i po tym, jak ten pierwszy został zmuszony do abdykacji tronu z powodu faktu, że Simpson była rozwódką, a tym samym, zgodnie z ówczesną tradycją, uznana za nieodpowiednią na królewską małżonkę. Wspomniane poparcie dla Hitlera rozciągnęło się na Edwarda i jego żonę, którzy odwiedzili go i innych nazistów podczas podróży po Niemczech w 1937 roku, rok po jego abdykacji.

Edward i Wallis Simpson podczas wizyty w Niemczech w 1937 r.

Jednak pomimo tego potępiającego okresu w annałach współczesnej historii, dzisiejsze zachodnie elity rządzące i ich sługusy również pogrążyły się w nieprzyzwoitości, wspierając reżim w Kijowie, który tonie w nazistowskiej ideologii, symbolice i ikonografii.

Po prostu żadne inne państwo w Europie nie ma uzbrojonych i umundurowanych Nazistowskie bataliony zasymilowane z jej siłami zbrojnymi. Rzeczywiście, nawrót nazizmu na Ukrainie – od używania faszystowskiej banderowskiej aklamacji “Sławi Ukraini!” (Chwała Ukrainie), przez zmianę nazw ulic na cześć Stepana Bandery i wznoszenie pomników na jego cześć, po próbę napisania na nowo historii nazistowskiej okupacji Ukrainy i…