Kanada jest dzika. Niedźwiedzie, bobry, łosie, wiewiórki, orły…

Wednym z wrześniowych wyzwań miesięcznych Globetrottera jest “Wildlifei pomimo napisania trzech innych artykułów o dzikiej przyrodzie w innych częściach świata, nagle zdałem sobie sprawę, że wyrządziłbym ogromną niedźwiedzią przysługę sobie i mojemu krajowi, gdybym nie podzielił się moimi doświadczeniami z dziką przyrodą tutaj, w Kanadzie. Często pomijamy rzeczy, które sprawiają, że nasze własne kraje są wyjątkowe i skupiamy się na innych krajach, w których wszystko jest nowe i ekscytujące.

Pomimo tego, że zwierzęta w Kanadzie są normalną częścią mojego codziennego życia, zdaję sobie sprawę, że są one wyjątkowe i różnią się od tych, które żyją poza naszymi granicami.

Ponadto Kanada jest z pewnością dobrze znana ze swojej dzikiej przyrody na arenie światowej.

W rzeczywistości Kanada jest po prostu dzika.

Będąc drugim co do wielkości krajem pod względem masy lądowej, o powierzchni prawie 10 milionów kilometrów kwadratowych (6,2 miliona mil kwadratowych), z populacją wynoszącą zaledwie 38 milionów ludzi, Kanada ma TONĘ niezamieszkanej przestrzeni. Oczywiście znaczna jej część nie nadaje się do zamieszkania i jest zbyt ekstremalna, ale części, w których żyjemy, są w większości pokryte rozległymi lasami i nietkniętą dziką przyrodą. Niestety, w ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy wiele z naszych lasów spłonęło, ale nie oznacza to, że cała nasza dzika przyroda odeszła wraz z nią.

Szybkie wyszukiwanie na Google daje nam próbkę rodzaju dzikiej przyrody występującej w Kanadzie, ale z pewnością nie jest to pełna lista. Jeśli odwiedzą Państwo Kanadę, z pewnością zobaczą Państwo kilka z poniższej listy, a także wiele innych.

. Zrzut ekranu wykonany przez autora.

Niedźwiedzie

Tego lata, gdy mieszkaliśmy w Canmore w Albercie, odwiedził nas przyjaciel z Belgii. Trochę już podróżował i stwierdził, że w Kanadzie nie ma niedźwiedzi.

Był rozczarowany, ponieważ miał wrażenie, że w Kanadzie roi się od niedźwiedzi.