Zdobycie pracy na Bay Street zaraz po ukończeniu uniwersytetu

Proszę znaleźć wymarzoną pracę

10 min read

23 października 2022 r.

Zdjęcie autorstwa Juan Rojas na Unsplash

Poruszanie się po środowisku akademickim, nawiązywanie kontaktów, staże, rozmowy kwalifikacyjne i przyjmowanie ofert w celu zdobycia wymarzonej pracy!

SOd czasu mojej pierwszej wizyty w Toronto w 2009 roku, pamiętam, że byłem zahipnotyzowany wszystkim, co miasto ma do zaoferowania. Krótko mówiąc, były 3 kluczowe punkty orientacyjne, które doskonale pamiętam:

  1. CN Tower: Ten piękny podniebny budynek, nazwany nagle na cześć Canadian National (firmy kolejowej, która zbudowała wieżę), miał najbardziej zapierające dech w piersiach widoki i ekscytujące (nie wspominając o przerażającym) szklane piętro, z którego można było zobaczyć CAŁE miasto!
  2. Scotiabank Arena (dawniej Air Canada Center): Znana z najlepszych fanów w stowarzyszeniu, nawet w 2009 roku, dekadę przed tym, jak Raptors zdobyli mistrzostwo w 2019 roku, Scotiabank Arena miała tę transcendentną energię wypełnioną pasjonatami, którzy desperacko liczyli na szansę zobaczenia swojej drużyny w playoffach. Kibicowanie takim postaciom jak Jose Calderon, Chris Bosh i Andrea Bargnani w tym czasie – można śmiało powiedzieć, że #WeTheNorth przeszedł długą drogę!
  3. Bay Street: znana jako dzielnica finansowa Toronto i wyraźny kuzyn jej nowojorskiego odpowiednika (patrz słynny obraz Leonardo Dicaprio z 2013 roku), byłem zafascynowany piękną architekturą. Pamiętam, jak wysiadłem z autobusu na Union Station i przeszedłem przez Front i Bay St, myśląc sobie, jak ekscytująca byłaby praca w tym korporacyjnym środowisku pełnym zmotywowanych i ciężko pracujących osób.

Przechodząc do czasu studiów na University of Waterloo, miałem szczęście zobaczyć, jak to się urzeczywistnia, a dzięki moim stażom i pełnoetatowym doświadczeniom w mojej dotychczasowej karierze chciałem podkreślić, co pomogło mi w zdobyciu stanowiska w elitarnym banku inwestycyjnym w Kanadzie. Podzieliłem ten post na 5 sekcji: Studia, Networking, Rozmowy kwalifikacyjne, Praktyki i Oferty. Mam nadzieję, że okaże się to pomocne i posłuży Państwu jako przewodnik po karierze.

Zaczynajmy!

Oceny mają znaczenie. Absolutnie mają znaczenie – jednak nie powinny być jedynymi kryteriami, do których przywiązują Państwo najwyższą wagę.